Gümüş Yüzük Nasıl Parlatılır?

Gümüş Yüzük Nasıl Parlatılır?

Severek taktığımız gümüş takıların belirli bir süre sonra parlaklıklarını yitirdiğini görebilirsiniz. Gümüşün ilk aldığınız gündeki parlaklığını yitirmesi oldukça doğaldır. Bu durumun gümüşün doğasında vardır. Gümüş yüzük nasıl parlatılır konusunda gerekli bilgileri aldığınızda sizlerde belirli sürelerde kararan gümüşlerinizi parlatabilirsiniz.

Öncelikle gümüşlerinizin doğru ve etkili bir şekilde parlatılması için takıyı aldığınız yere veya bu işlemi yapabilecek herhangi bir gümüşçüye gidebilirsiniz. Bu konuda bilgili olan kişiler gümüşlerinize uygulayacakları parlatma çalışmaları ile kısa süre içerisinde gümüş takılarınızın ilk günkü gibi tekrar kullanabilirsiniz.

Evde uygulayabileceğiniz bir yöntem ise macun ile gerçekleştirilmekte. Yapmanız gereken takınızı tamamen macun ile kaplamak. Burada takının girintili yerlere de macunun ulaşmasını sağlamalısınız. Daha sonra bu şekli ile su dolu bir kapa koyduktan sonra 30 dakika bekletin. 30 dakika sonra kuruladığınızda takının parladığını görebilirsiniz. Bu yöntemin yanı sıra karbonat ve sirkeyi de deneyebilirsiniz. Bir su içerisinde sirke ve karbonatı dökün ve artından gümüş takınızı da suyun içerisinde 30 dakika bekletin. Tekrar kuruladığınızda gümüş takınız parlamış olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir