Gümüş Elementinin Bilinmeyen Faydaları

Gümüş Elementinin Bilinmeyen Faydaları

Gümüşü günümüzde genel olarak sadece aksesuar olarak kullanmaktayız. Ancak geçmiş yıllara baktığımızda gümüşün insan sağlığına çok büyük faydaları olmuştur. Gümüşün insan sağlığına faydalarını duyduğunuzda gerçekten şaşıracaksınız.

Çok eski zamanlarda Avrupa’da görülen vebada Avrupa’nın %25 nüfusu bu hastalık nedeni ile öldü. Ancak çingeneler yaşamaya devam etti. Bunun nedeni araştırıldığında ise gümüşü küçük partiküllere ayırıp çingenelerin damardan enjekte ettikleri anlaşıldı.

Bir diğer yandan radyasyona karşı da büyük bir koruma sağlamakta. Gümüşe gelen güneş ışınlarının %95’i tekrar yansıtılır. Bu da radyasyona karşı büyük bir kalkan olmasına sebep olur. Aynı zamanlarda sağlık sektöründe bandajlarda ve yanık tedavilerinde de gümüş belirli oranlarda kullanılmaktadır.

Gümüş tükettiğimiz besinler arasında cevizlerde bulunmaktadır. Belirli oranlarda bulunan gümüş ile vücut direncinizi artırabilirsiniz. Gümüşün bu faydaları aksesuar kullanımınızda da etkili olmaktadır. Çeşitli mikroorganizmalardan koruyacağı gibi çevrenizdeki radyasyondan da minimum seviyede etkilenmenize yardımcı olacaktır. Aksesuarlarınızda gümüş ürünlere ağırlık vererek sizlerde gümüşün bu özelliklerinden faydalanarak çeşitli olumsuz etkilerden kurtulurken aynı zamanda şık takılara da sahip olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir