Akik Taşı Özellikleri ve Faydaları

Akik Taşı Özellikleri ve Faydaları

Son zamanlarda oldukça sık duyulan akik taşı aslında birçok fayda sağlıyor. Takılarımızda kullandığımız akik taşı özellikleri ve faydaları sizler şaşırtacak.

İlk özelliği olarak Peygamber Efendimiz HZ.Muhammed(s.a.v.) için yapılan yüzük akik taşındandır. Bu nedenle İslam aleminde büyük ilgi görmektedir. Aynı zamanda taşın özeliği nedeni ile farklı renklerde bulunması ve farklı renklerin birbiri ile olan uyumunu çok iyi bir şekilde yansıtması taşı özel kılmakta. Ülkemizde de akik taşının bulması daha kolay ulaşılmasını yolunu açmaktadır.

Akik taşının insanoğlu üzerinde de çeşitli etkileri vardır. Yüzük, kolye gibi takılarda kullanıldığında taş insanın ruh halini pozitif düzeyde etkilemektedir. Stres günümüzde herkesin yaşadığı bu sorun olduğu için buna birçok çözüm aranmaktadır. Akik taşı bu konuda da insanlara fayda sağlayarak stres ile başa çıkmanızda sizlere yardımcı olmaktadır. Taşın cilt üzerinde cilt hastalıklarına iyi gelme, ağrıları giderme, dişlere iyi gelme, kemik yönünde de faydalarından söz edilmektedir. Bu faydalar klinik olarak kanıtlanmasa da atalarımızdan ulaşan bilgiler ve deneyimlerini paylaşanlar bu konuda akik taşının çok faydalı olduğunu söylemekte.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir